CarreOur

codzienne domowe przyjemności
Co to są zabawki progresywne?

Zabawki – przedmioty, bez których rodzice, a także dzieci nie wyobrażają sobie życia. Towarzyszą nam one od zarania dziejów. Początkowo były to bardzo proste, drewniane konstrukcje. Obecnie przyjmują wiele form i wykonywane są z licznie dostępnych tworzyw.

Wartościową cechą jest to, że można je wykonać samemu, nawet niewielkim nakładem finansowym. Zabawki służą przede wszystkim do zabawy, a jak wiemy dzieci najlepiej uczą się właśnie poprzez taką formę aktywności. Warianty zabawek Zabawki możemy podzielić na różne kategorie. Dzielimy je w zależności od ich funkcji (edukacyjne, manualne, stymulujące, czy progresywne), przeznaczenia (do zabawy w domu, w wodzie lub na dworze), od wieku dziecka (0-3 miesięcy, 3 miesiące.

). Jak wiemy wspomagają one wczesny rozwój dziecka, już od najmłodszych lat. Kiedy mamy do czynienia z noworodkiem ważne jest, by wszelkiego rodzaju przedmioty były w kolorze czarno-białym. Jest to na tyle istotne, że dziecko nie odróżnia kolorów, a taka kolorystyka umożliwia maluchowi wzrokowe badanie przestrzeni, a także zachęca go do aktywności.

Zabawki dla aktywnych dzieciaków Mimo że istnieje duży wybór w ofercie zabawek, warto zastanowić się jakie przedmioty będą najodpowiedniejsze dla naszych dzieci. Ciekawą propozycją są zabawki progresywne rozwijające dziecięcą wyobraźnię, stymulujące ich zmysły, a także inspirujące do podejmowania działań. Oprócz już wymienionych zalet warto podkreślić, że taki rodzaj zabawek świetnie rozwija również zmysły ruchu, równowagi oraz koordynację. Dzięki temu, iż należą one do typowych zabawek kreatywnych, wywołują radość i uśmiech na twarzy pociechy.